Budynek sauny znajduje się bezpośrednio przy stawie i w całości zbudowany jest z drewna. Składa się z rosyjskiej łaźni, przebieralni z prysznicem, toalety oraz pomieszczenia, w którym można odpocząć pomiędzy kolejnymi sesjami. Na zewnątrz znajduje się balia z hydromasażem i zadaszona wiata.

Sauna opalana jest piecem na drewno, który, przy okazji, pełni rolę kominka w pomieszczeniu wypoczynkowym, tworząc tam przytulną atmosferę. Ruska bania charakteryzuje się większą wilgotnością niż klasyczna sauna sucha, co osiąga się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Korzystanie z bani rosyjskiej przynosi nieocenione korzyści dla organizmu. Łagodzi bóle mięśni i stawów, wzmacnia odporność, wpływa dobroczynnie na układ krążenia, układ oddechowy, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, a także sprzyja odchudzaniu.

Po wyjściu z łaźni należy schłodzić ciało. Można zrobić to w stawie, pod prysznicem lub korzystając z balii. Nasza balia znajduje się na świeżym powietrzu. Jest to drewniana beczka z ławkami, w której zmieści się 8 osób.
Można z niej korzystać w celu chłodzenia ciała po sesji w rosyjskiej łaźni lub, po podgrzaniu wody za pomocą pieca opalanego drewnem, użyć jej jako jacuzzi. Dzięki możliwości zwiększenia temperatury wody z balii można korzystać bez względu na porę roku.

Na saunę zapraszamy również osoby, które nie są zainteresowane wynajęciem pokoi.